Profil

Moje jezdecká minulost a současnost

Většinu svého života se pohybuji v jezdeckém světě. Už jako dítě jsem moc chtěla jezdit na koni a mé první zkušenosti s koňmi byly u pana Macháně v rodné vesnici ve Vlčkovicích v Podkrkonoší. V podstatě jsem jezdila jen na procházky, nic mi nechybělo a byla jsem šťastná. S jezdeckým sportem jsem se poprvé setkala na SZeŠ v Hořicích v Podkrkonoší na školním statku.
profil
Drezuře jsem se vážně začala věnovat až v Mariánských Lázních ve svých třiceti letech pod vedením trenéra Jana Holcbechera. Můj první úspěšný kůň, kterého jsem jezdila od obsednutí, byl černý valach Elorus - K (po Ermitáž). Spolu s jezdeckou pomocí trenéra jsme dosáhli úrovně ST (Svatý Jiří) a poté byl kůň prodán do zahraničí. Elorusovým následovníkem byl čtyřletý Compas-K (po Comero), kterého jsem pod vedením pana Holcbechera a odborným dohledem Ing. Václava Nágra jezdila již sama. Postupně jsme dosáhli několika vítezství v soutěžích úrovně T Intermediare I., 4. místa na MČR 2007 a 4. místa ve finále Drezurního poháru - Top Ten v Praze, taktéž v roce 2007. Vzdělávání Compase jsem se věnovala s MVDr. Norbertem Zálišem intenzivně v letech 2008 až 2010. Compas-K je mou jezdeckou a trenérskou vizitkou a svým žákům jsme schopni předvést drezurní figury do stupně T. Nyní, v roce 2023, 26ti letý kůň, je stále v plné formě, zdráv a vesel:-). Během svého působení v Mariánských Lázních jsem se také věnovala výcviku koní do drezurních soutěží KMK, kde jsem s klisnou Claudia (po Aquilas) a hřebcem Uranus (po Numero Uno) dosáhla umístění ve finále.

Vždycky jsem chtěla více umět jezdit než jen soutěžit a mým cíle bylo naučit se jezdeckému umění poctivě a beze spěchu. S podporou Ing. Nágra jsem měla šanci podílet se na výborné drezurní přípravě koní v zahraničí ve stáji pana Wolfganga Mullera a jeho ženy Iny Saalbach-Muller. Zde nabyté zkušenosti jsou pro mě modelem správné cesty ve sportovní drezuře. Zároveň je mým velkým vzorem metoda klasického ježdění MVDr. Norberta Záliše.